Zacznij być Lean! To się naprawdę opłaca.

Uwierzysz na słowo? Zakładam, że nie. Posłużę się więc przykładem.

Załóżmy, że chcesz poprawić kondycję swojego zdrowia i masz postanowienie (cel) – Chcę być fit i zmniejszyć wagę do xx kg! 😉

Świetnie, ale jak to zrobić?

Prawdopodobnie wybierzesz się do lekarza, który zdiagnozuje Twój aktualny stan zdrowia. Następnie do dietetyka, który ustali odpowiednią dietę oraz do trenera, który ułoży zestaw ćwiczeń, dzięki którym wymodelujesz swoją sylwetkę.

I co potem?

To jest właśnie najtrudniejszy etap – trzeba wprowadzić wytyczne w życie i zrobić z nich „codzienny rytuał”. Na każdym etapie kuracji obserwujesz jak reaguje Twój organizm, czy dobrze się czujesz, czy może wyniki są nadal złe i należy wprowadzić jakieś zmiany. Osiągnięcie zakładanego celu nie jest jeszcze gwarantem sukcesu. Znasz przecież pojęcie efektu jo-jo J Żeby efekt był trwały, zmiany w stylu życia i nawykach żywieniowych  również muszą być trwałe, a to wymaga czasu.

Udało się! Twoje wyniki są znacznie lepsze i nareszcie możesz powiedzieć, że dobrze czujesz się w swoim ciele. Może więc kolejne wyzwanie? Nowe postanowienie?

Podsumujmy więc: miałeś cel, podjąłeś działania, wykazałeś się systematycznością i wytrwałością, kontrolowałeś wyniki, osiągnąłeś cel = jesteś szczęśliwy!

Dokładnie tak samo jest z „byciem Lean”. Jeśli masz cel i jesteś zdeterminowany, aby go osiągnąć, to Lean z pakietem narzędzi i metod pomoże Ci w tym. Czy się to opłaca? Na pewno tak, jeśli zrealizujesz swoje założenia.

A jakim kosztem? O tym w kolejnych wpisach na blogu.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *